В Авдіївці пройшов унікальний футбольний турнір
19.04.2017, 15:15 |

За кілька кілометрів від лінії фронту в районі Авдіївки відбулися особливі змагання – «Турнір пам’яті загиблих героїв України». В турнірі взяли участь 9 команд, сформованих з бійців 72-ї Окремої механізованої бригади, військових капеланів Міністерства оборони, авдіївських старшокласників та місцевої аматорської команди дорослих. Ініціаторами цього футбольного заходу виступила Федерація футболу України та військові капелани Міноборони. 

 

 

Головна особливість цих змагань полягає в тому, що одразу 6 команд-учасниць було сформовано з бійців АТО, які прибули на турнір просто з окопів передової. Іншою цікавинкою турніру стала участь в змаганнях команди військових священнослужителів. Ще два футбольні колективи змагань сформували ті, кого воїни з 72-ї бригади захищають на передовій – це місцева команда аматорів та команда старшокласників однієї з шкіл Авдіївки. Підтримати останніх прийшли їх батьки, друзі та знайомі, створивши на майданчику приємну вболівальницьку атмосферу. Військові, у свою чергу, подбали про облаштування польової кухні, яка пригощала всіх присутніх чаєм та смачним обідом.    

 

 

 

Завершились змагання перемогою наймолодшого колективу – команди авдіївських старшокласників. Однак, результат в цьому турнірі не був головним. Для бійців 72-ї бригади запрошення на такий футбольний захід стало приємною нагодою поспілкуватися з мешканцями прифронтового містечка та відчути їх підтримку. Крім того, як зізнавалися самі військові, для них дуже важливо, що Федерація футболу надає їм можливість підтримувати зв’язок з мирним життям через улюблений вид спорту. Тому вони попросили проводити такі заходи якнайчастіше. 

 

Наступні такі змагання невдовзі відбудуться у Волновасі. А до кінця року взяти участь у організованих турнірах ФФУ зможуть бійці, які зараз захищають Україну по всій лінії фронту. «Федерація футболу України залишається надійним партнером захисників України. Тому ми будемо сприяти організації подібних турнірів і в зоні АТО, і в інших регіонах, та допомагатимемо бійцям в проходженні соціальної і психологічної реабілітації після повернення в мирне життя», - пообіцяв президент Федерації Андрій Павелко.  

 

 

Як розповів один з координаторів турніру від ФФУ та перший заступник голови Київської обласної федерації футболу Володимир Родін, після завершення змагань в Авдіївці військові і вболівальники продовжили дружнє спілкування. «Приємно, що такі заходи швидко долають психологічний бар’єр, який виникає між військовими та місцевими мешканцями в прифронтовій зоні. А в даному випадку футбол відволікає і військових, і тих кого вони захищають, від тривожної атмосфери, що панує тут з початку бойових дій. Це ковток мирного повітря, який так необхідний цим людям. Саме тому ми плануємо зробити такі турніри регулярними», - відзначив Родін. 

 

Всі учасники «Турніру пам’яті загиблих героїв України» отримали заохочувальні призи. Зокрема, воїнам 72-ї Окремої механізованої бригади ФФУ передала в подарунок футболку Національної збірної України з підписами всіх гравців команди , почесні грамоти та набори найнеобхідніших на передовій речей. А переможцям змагань – авдіївським школярам ФФУ подарувала мяч з автографами гравців нашої головної команди.